Samoratowanie z wysokości

Jeśli np. z powodu nagłego rozwoju pożaru będziesz zmuszony do ucieczki z płonącego budynku będziesz miał dwa wyjścia. Skoczyć z okna lub przeprowadzić samoratowanie z wysokości. W tym drugim przypadku potrzebujesz do tego niezawodny sprzęt. Gdy sekundy decydują o szansie na ucieczkę nie da się użyć do tego celu klasycznej uprzęży, liny, wiązać węzłów, szukać miejsca do założenia stanowiska. Zwłaszcza że mało kto nosi ten sprzęt przy sobie prowadząc działania w palącym się budynku.

Do tego celu stworzony został zestaw Petzl Exo, z użycia którego szkolimy. Jesteśmy jedynymi instruktorami w Polsce posiadającymi uprawnienia do szkolenia z tego zakresu.

Exo to mały pakiet w nomexowym pokrowcu noszony przez strażaka na wygodnym pasie. Składa się z aramidowej liny o zwiększonej wytrzymałości na wysoką temperaturę i tarcie, automatycznego przyrządu i haka na końcu liny. Hak ten w razie konieczności szybkiej ucieczki zaczepia się o elementy konstrukcji np. o parapet lub futrynę. Cały zestaw jest gotowy do natychmiastowego użycia.

W czasie szkolenia poznasz części zestawu Petzl EXO. Nauczysz się jak użyć haka, prawidłowo posługiwać się przyrządem i wychodzić przez okno. Poznasz technikę zjazdu i zasady przygotowania sprzętu, tak aby był gotowy do natychmiastowego użycia. Będziesz zjeżdżał, wykorzystując różne rodzaje stanowisk, które można doraźnie znaleźć w budynku. Dowiesz się, jak przy pomocy Petzl EXO wykonać opuszczanie innej osoby lub asekurację podczas pracy na dachu lub schodzenia po drabinie.

Czas trwania
1 dzień, tj. około 8 godzin zegarowych

Liczebność grupy
Do 12 osób

Miejsce
Centrum szkoleniowe FireTrap.pl – Warszawa, ul. Kosmatki 12
lub
obiekt zamawiającego pod warunkiem spełnienia wymagań do przeprowadzenia szkolenia.

Cena
300 zł

Zapisy
info@firetrap.pl