Poznaj nas

Michał Baranowski

Strażak ochotnik, instruktor harcerski, fotograf. Przez lata był czynnym Instruktorem ZHP, członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce, w której pełnił funkcję dowódcy Grupy Ratownictwa Medycznego. Inicjator wielu projektów szkoleniowych. Pomysłodawca i współtwórca FireTrap.pl. Projektant i budowniczy toru przeszkód do symulacji utrudnień podczas poruszania się w pożarach wewnętrznych. Instruktor na szkoleniach “strażackiego survivalu” i siłowego otwierania drzwi. Autor książki „Zarządzanie powietrzem w działaniach straży pożarnej” – pierwszej w Polsce publikacji poruszającej tę tematykę. Instruktor systemu Petzl EXO (samoratowanie z wysokości). Ratownik pracujący na quadzie z doświadczeniem w zabezpieczeniu medycznym największych imprez plenerowych w Europie. Współwłaściciel zabytkowego strażackiego Żuka. Z zawodu fotoreporter, pracujący przez lata dla jednej z agencji prasowych.

Kajetan Ginter

Strażak ochotnik od ukończenia osiemnastego roku życia. W straży od zawsze związany z ratownictwem technicznym i specjalistycznym. Wychowany nad wodą w Borach Tucholskich gdzie od dziecka żeglował i nurkował. Pasja szybko poszła dalej – w stronę kanioningu czy ratownictwa na wodach szybkopłynących. Organizator licznych ćwiczeń i manewrów o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawca i współtwórca FireTrap.pl. Uczestnik kilku akcji poszukiwawczych poza krajem. Pracownik wysokościowy z doświadczeniem w pracy za granicą, m.in. na platformach wiertniczych, wiatrakach i innych specyficznych obiektach. Instruktor i egzaminator ratownictwa wysokościowego oraz technik linowych kilku międzynarodowych organizacji. Uczestnik i laureat wielu zawodów wysokościowych w różnych zakątkach świata. Największe osiągnięcie – pierwsze miejsce drużynowo w zawodach ratownictwa wysokościowego we Francji. Instruktor systemu Petzl EXO (samoratowanie z wysokości) oraz Petzl Lezard (ratownictwo śmigłowcowe).
Ratownik górski w Gruzji w bazie projektu Bezpieczny Kazbek od 2016 r.

Michał Przybysz

Strażak ochotnik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku Jabłonnie. Fotograf, którego zdjęcia możecie czasem oglądać na naszych stronach. Od wielu lat związany z ratownictwem. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów z ratownictwa wysokościowego i śmigłowcowego. Technik dostępu linowego. Zawodowo związany z lotnictwem komunikacyjnym. Instruktor i egzaminator ds. bezpieczeństwa i procedur awaryjnych personelu latającego w jednym z ośrodków szkolenia lotniczego w Polsce.
Propagator wprowadzenia w ratownictwie systemu zarządzania zasobami ludzkimi (CRM).
W wolnym czasie, którego nie ma za wiele, zajmuje się gromadzeniem informacji na temat historii ratownictwa w Polsce.

Michał Rosa

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej z 20-letnim stażem. Aktualnie oficer operacyjny miasta. Członek Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Warszawa wchodzącej w skład USAR Poland. Ma na koncie udział w misjach zagranicznych po trzęsieniach ziemi na Haiti (2010), w Nepalu (2015) i Turcji (2023). Przez lata przewodnik psa ratowniczego. Uczestnik i organizator wielu ćwiczeń o zasięgu międzynarodowym. Instruktor gaszenia pożarów wewnętrznych. Od ponad 10 lat bierze aktywny udział w rozwoju tej dziedziny w Polsce. Współtwórca wielu projektów szkoleniowych doskonalących strażaków w zakresie bezpieczeństwa działań i ratowania strażaków. Z innymi strażakami dzieli się nie tylko wiedzą, ale też pasją oraz zaangażowaniem.

Rafał Własinowicz

Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (2008) oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie. Aktualnie dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu. Ma za sobą służbę na Powiatowym Stanowisku Kierowania i w JRG SGSP, gdzie przekazywał wiedzę przyszłym oficerom. Pełni funkcję naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach. Ma ponad 17 lat doświadczenia w straży pożarnej. Instruktor gaszenia pożarów wewnętrznych. Uczestnik i organizator wielu lokalnych i międzynarodowych ćwiczeń i warsztatów pożarniczych. Uczestnik projektów rozwojowych w Afryce realizowanych przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, mających na celu rozwój lokalnych straży pożarnych.

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa