Strażacki survival – poziom 2

Ratowanie strażaków przez strażaków

Każde dziecko wie, że rola strażaka polega na ratowaniu ludzi z pożarów. Czy jednak wiesz jak postąpić, gdy ratunku będzie wymagał nie cywil, lecz inny strażak? Jeśli po ukończeniu szkolenia ze strażackiego survivalu poziom 1 chcesz bardziej zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów powinieneś ukończyć szkolenie z zakresu ratowania strażaków.

Przygotuje Cię ono do sytuacji, w której Twój kolega podczas pożaru wpadnie w tarapaty i będzie wymagał pomocy roty asekuracyjnej. Każde zdarzenie wymaga od dowodzącego wyznaczenia zespołu gotowego, by w każdej chwili ruszyć na pomoc innemu strażakowi. Od każdego strażaka powinno wymagać się, by potrafił działać w ramach takiego zespołu, znał techniki poszukiwania i ewakuacji.

Na szkoleniu dowiesz się jak zareagować na wezwanie pomocy przez strażaka, jak odnaleźć go i ewakuować. Dowiesz się jak ocenić stan nieprzytomnego ratownika i dostarczyć mu zapasowe źródło powietrza, a nawet zmienić maskę w zadymieniu. Porównamy sprzęt używany do ewakuacji: osobistą pętlę z taśmy, nosze płachtowe, kubełkowe, drabiny, deskę. Będziesz mógł przekonać się, jak działa kaptur ucieczkowy.

W scenariuszach szkolenia znajdą się elementy takie jak ewakuacja strażaka z ciasnej zawalonej przestrzeni, okna, dachu, piwnicy, dziury w podłodze. Będziemy trenować szybkie rozbieranie strażaka ze środków ochrony osobistej do resuscytacji. Omówimy zasady przygotowania roty asekuracyjnej do działań, prowadzenie przez nią rozpoznania i sprzęt, który może przydać się w akcji.

Czas trwania
2 dni, tj. około 18 godzin zegarowych

Liczebność grupy
8 osób

Miejsce
Centrum szkoleniowe FireTrap.pl – Warszawa, ul. Kosmatki 12

Cena
900 zł

Zapisy
Aby zapisać się na szkolenie wyślij mail na adres info@firetrap.pl, podaj datę interesującego Cię szkolenia. W odpowiedzi dostaniesz dalsze wskazówki i szczegóły.

Daty szkoleń znajdziesz w terminarzu.