Strażacki survival – poziom 1

Doskonalenie działań strażaka w strefie zagrożenia

Szkolenie przygotuje Cię do działań podczas pożarów budynków w najgorszych warunkach, jakie możesz spotkać na swojej drodze. Będziemy ćwiczyć konfigurowanie swojego wyposażenia, przygotowanie do wejścia do strefy zagrożenia, zakładanie swoich środków ochrony osobistej, posługiwanie się akronimem SPOŁEM. Nauczysz się jak ewakuować się ze strefy zagrożenia przez małe okno lub wąską przestrzeń. Poznasz zasady wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia i dowiesz się, jak wielkie znaczenie ma sygnalizator bezruchu.

Przeanalizujemy wypadki strażaków i wspólnie wyciągniemy z nich wnioski. Dowiesz się, na czym polega postępowanie w sytuacji awarii aparatu powietrznego i jak wyplątać się z potrzasku. Poruszymy problem łączności podczas pracy w aparatach powietrznych.

W czasie szkolenia stawiamy na jasny przekaz i doskonalenie umiejętności, których strażak nie zdobywa na obowiązkowych kursach. Oferujemy dużo ćwiczeń praktycznych w warunkach symulujących najtrudniejsze akcje. W naszym centrum szkoleniowym znajduje się zaprojektowany przez nas tor przeszkód, na którym strażacy sprawdzają umiejętności nabyte podczas szkolenia. Pracujemy na nim symulując warunki braku widoczności w gęstym dymie.

Po wszystkim przeanalizujemy błędy i podpowiemy, co zmienić w Twoim wyszkoleniu. Jest to szkolenie dla ambitnych strażaków, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów. Udowodnimy Ci, że istnieje luka w systemie szkolenia, którą musisz wypełnić dla swojego bezpieczeństwa.

Czas trwania
1 dzień, tj. około 9 godzin zegarowych

Liczebność grupy
Uczestnicy – 10 osób
Obserwatorzy – 2 osoby 

Miejsce
Centrum szkoleniowe FireTrap.pl – Warszawa, ul. Kosmatki 12

Cena
Uczestnik 440 zł
Obserwator 300 zł 

Zapisy
Aby zapisać się na szkolenie wyślij mail na adres info@firetrap.pl, podaj datę interesującego Cię szkolenia. W odpowiedzi dostaniesz dalsze wskazówki i szczegóły.

Daty szkoleń znajdziesz w terminarzu.