Siłowe otwieranie drzwi

Jest wiele sytuacji podczas akcji, w których będziesz musiał sforsować zamknięte drzwi. Może być to jeden z wyjazdów do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, gdy za drzwiami znajduje się osoba w stanie zagrożenia życia. Możesz też stanąć przed koniecznością siłowego wejścia do budynku objętego pożarem. W innej sytuacji zamknięte drzwi na Twojej drodze mogą być jedyną okazją do ewakuacji ze strefy zagrożenia.

Szkolenie nauczy Cię jak prawidłowo przeprowadzić rozpoznanie budynku pod kątem drogi wejścia. Dowiesz się z niego jak minimalizować straty mienia i otwierać zamknięte drzwi bez konieczności ich niszczenia.

Będziesz mógł porównać różne narzędzia i wybrać odpowiednie dla Ciebie spośród kilkunastu posiadanych przez nas „chuliganów”, toporów, elektronarzędzi, łamaków, wytrychów. Ćwiczenia praktyczne będziemy prowadzić na naszych trenażerach odwzorowujących prawdziwe drzwi, które możemy wielokrotnie wyważać na potrzeby szkolenia. Pokażemy Ci również jak otwierać zamki, przecinać kraty, łańcuchy, kłódki. Będziesz mógł w praktyce sprawdzić, jak działa wyważarka hydrauliczna. Nauczysz się budowy i typów drzwi oraz zamków. Jednym ze sposobów wejścia będzie otwarcie okna, do którego można dostać się jedynie zjeżdżając na linie. Zrealizujemy scenariusze taktyczne, łączące poznane umiejętności, zmuszające do pracy w ograniczonej przestrzeni.

Nasze doświadczenia zdobywaliśmy szkoląc nie tylko strażaków, lecz również funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, żołnierzy.

Czas trwania
1 dzień, tj. około 9 godzin zegarowych

Liczebność grupy
Uczestnicy – 10 osób
Obserwatorzy – 2 osoby 

Miejsce
Centrum szkoleniowe FireTrap.pl – Warszawa, ul. Kosmatki 12

Cena
Uczestnik 440 zł
Obserwator 300 zł 

Zapisy
Aby zapisać się na szkolenie wyślij mail na adres info@firetrap.pl, podaj datę interesującego Cię szkolenia. W odpowiedzi dostaniesz dalsze wskazówki i szczegóły.

Daty szkoleń znajdziesz w terminarzu.