Ratownictwo na lodzie

Sytuacje, w których pod kimś załamał się lód wymagają od ratowników zdecydowanego działania i znajomości sprzętu. Prawdziwa akcja to nie czas i miejsce na testowanie swoich umiejętności i ekwipunku. Każda stracona sekunda to czas, w którym nasz poszkodowany wychładza się przez kontakt z lodowatą wodą.

Niestety w Polsce ćwiczenia na lodzie nie mają zazwyczaj nic wspólnego z realnym życiem. Ratownicy ćwiczą na lodzie grubym, a czasem nawet na utwardzonym placu. To nie są warunki, które spotkamy w sytuacji, gdy pod kimś załamał się kruchy lód.

W czasie szkolenia zapoznamy Cię z zasadami przygotowania oraz konfigurowania sprzętu osobistego i zespołowego. To bardzo ważne, gdyż sprzęt ten musi być gotowy do natychmiastowego użycia. Poruszymy temat zabójczej hipotermii. Damy Ci okazję wpaść do lodowatej wody w ubraniu, żebyś poczuł to samo, co osoba czekająca na dotarcie ratowników.

Porównamy sprzęt stosowany do ratownictwa na lodzie. Dowiesz się, czym różnią się od siebie kamizelki asekuracyjne i ratunkowe. Będziesz wiedział jak wybrać dobry kask i kombinezon. Udowodnimy, że popularne sanie lodowe nie nadają się do ratownictwa. W części praktycznej będziemy ratować się z kruchego lodu, używać rzutki ratowniczej, kolców lodowych, omówimy znaki gwizdkiem.

Czas trwania
1 dzień, tj. około 8 godzin zegarowych

Liczebność grupy
Do 12 osób

Miejsce
Zamarznięty akwen w dyspozycji zamawiającego lub zaproponowany przez organizatora. Może być również rzeka, jeśli dana jednostka ma takową w swoim rejonie działania.

Cena
Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca szkolenia

Zapisy
info@firetrap.pl