Quady w ratownictwie

Dzięki zdolnościom terenowym All-Terrain Vehicles (ATV), zwane w Polsce quadami stały się bardzo uniwersalnym narzędziem ratowniczym. Poruszają się o wiele szybciej niż człowiek, wjadą tam, gdzie ze względu na gabaryty nie dotrze samochód i przewiozą większy ładunek niż motocykl. Stosowane są w straży pożarnej, ratownictwie górskim i wodnym, policji, straży granicznej, wojsku. Mogą zostać użyte do zadań patrolowych, rozpoznawczych, a także do dotarcia do osoby poszkodowanej i udzielenia jej pomocy.

Dzięki możliwości podpięcia przyczepki z koszem można wykorzystać je do ewakuacji poszkodowanego z miejsc trudno dostępnych. Z powodzeniem używane są na zabezpieczeniach imprez masowych.

Jednak niewłaściwe użytkowanie wiąże się ogromnym niebezpieczeństwem dla kierującego i pasażerów. Na szkoleniu dowiesz się jak sprawnie i bezpiecznie poruszać się quadem na szosie i w ciężkim terenie. Poznasz budowę pojazdu, zasady działania napędów, przekładni. Pod okiem instruktora będziesz pokonywał różne rodzaje przeszkód, asekurował pojazd na stromym zboczu technikami linowymi, uczył się jazdy z pasażerem i przyczepą oraz obsługi wyciągarki.

W ramach szkolenia połączymy jazdę quadem z ratownictwem medycznym. Dowiesz się jak przygotować sprzęt ratownictwa medycznego do pracy na quadzie i jak nawigować się w terenie. Nauczysz się jak zadbać o poszkodowanego, którego musisz ewakuować przez skrajnie trudny obszar. W czasie treningu przeprowadzimy symulowane akcje ratownicze przygotowane przez doświadczonych ratowników medycznych, górskich, instruktorów i zawodników PZM.

Czas trwania
2 dni, tj. około 16 godzin zegarowych + opcjonalnie scenariusz nocny 4 godziny.

Liczebność grupy
Do 12 osób (4 zespoły 3 osobowe)

Miejsce
Teren w dyspozycji organizatora – obszar silnie urozmaicony z pagórkami, rowami, ciekiem wodnym, stromym zboczem
lub
teren wybrany przez zamawiającego o podobnym standardzie.

Cena
Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca szkolenia

Zapisy
info@firetrap.pl