dh Władysław Sułek
Imię i nazwisko: dh Władysław Sułek
Wiek: 43
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Cieszyn Pastwiska
Lokalizacja zdarzenia: Cieszyn woj. śląskie
Data zdarzenia: 19.07.1970
Data śmierci: 19.07.1970
Rodzaj zdarzenia: Działania przeciwpowodziowe
Opis:

W lato 1970 roku Cieszyn nawiedziła jedna z większych powodzi w tamtym rejonie. Woda płynąca rzeką Olzą zaczęła zagrażać mostowi Wolności. Do działań zadysponowano miejscowych strażaków, których zadaniem było usunięcie drzew, które zaklinowały się pod mostem i napierając na niego zagrażały konstrukcji. W czasie działań doszło do przerwania drewnianego mostu i do wody wpadło dziewięciu strażaków. Pięciu z nich nie udało się uratować. Ciał dwóch z nich nigdy nie odnaleziono. 

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa