dh Witold Sowa
Imię i nazwisko: dh Witold Sowa
Wiek: 59
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Kosztowy
Lokalizacja zdarzenia: Mysłowice woj. śląskie
Data zdarzenia: 17.05.2010
Data śmierci: 17.05.2010
Rodzaj zdarzenia: Działania przeciwpowodziowe
Opis:

Podczas powodzi w 2010 roku wezbrane wody rzeki Czarnej Przemszy zaczęły zagrażać zabudowaniom w mieście. Strażacy działali między innymi w budynku przy ulicy Krakowskiej, z którego ewakuowali archiwum sądu. W czasie działań naczelnik OSP Kosztowy źle się poczuł i wyszedł przed budynek, gdzie stracił przytomność i doszło u niego do zatrzymania krążenia. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513
info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa