Teofil Firlik
Imię i nazwisko: Teofil Firlik
Wiek: 33
Jednostka: Miejska Straż Pożarna w Szczecinie
Lokalizacja zdarzenia: Szczecin woj. zachodniopomorskie
Data zdarzenia: 09.05.1945
Data śmierci: 09.05.1945
Rodzaj zdarzenia: Wypadek drogowy
Opis:

9 maja 1945 r. na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Piastów w Szczecinie doszło do wypadku w drodze do pożaru. W zderzeniu z radziecką ciężarówką zginął strażak Teofil Firlik, a trzech innych strażaków odniosło obrażenia. Jedną z ulic w mieście nazwano imieniem poległego strażaka. Pod tym adresem mieści się dziś Komenda Wojewódzka PSP.

Źródła:

https://www.gov.pl/web/kmpsp-szczecin/lata-1945-1949

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa