st. ogn. Stefan Mikuła
Imię i nazwisko: st. ogn. Stefan Mikuła
Wiek: 34
Jednostka: Komenda Miejska PSP Opole
Lokalizacja zdarzenia: Opole woj. opolskie
Data zdarzenia: 25.06.1999
Data śmierci: 25.06.1999
Rodzaj zdarzenia: Utonięcie
Opis:

Wypadek miał miejsce podczas akcji ratowniczej. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia utonięcia na kanale Ulgi w Opolu przy ul. Spychalskiego. Po dojeździe na miejsce akcji podjęto penetrację miejsca, gdzie ostatnio widziano pływającego mężczyznę. St. ogn. Stefan Mikuła- płetwonurek przeszukiwał kolejno wydzielone strefy kanału. Wypadek nastąpił, kiedy strażak miał przeprowadzić penetrację pobocza drogi znajdującego się pod wodą. Na skutek zawirowań wody nurek został wessany w rurę przepustową znajdującą się pod zalaną drogą. Po wydostaniu nurka na powierzchnię został on przekazany zespołowi reanimacyjnemu, którego działania nie przywróciły funkcji życiowych poszkodowanego.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa