dh Stanisław Mrozkowiak
Imię i nazwisko: dh Stanisław Mrozkowiak
Wiek: 36
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Dłużyna
Lokalizacja zdarzenia: Dłużyna woj. wielkopolskie
Data zdarzenia: 23.03.1986
Data śmierci: 23.03.1986
Rodzaj zdarzenia: Pożar stodoły
Opis:

W miejscowości Dłużyna doszło do pożaru stodoły. Pożar nie wydawał się duży, stodoła chociaż była cała objęta ogniem, stała jeszcze cała, a jej szczyty ani dach nie wyglądały na naruszone. Węże rozciągnięto w odległości ok. 10 metrów od szczytu tak, aby rozpocząć akcję gaśniczą od strony pola, z wiatrem. Kilku strażaków budowało linie gaśnicze, a wśród nich dwóch strażaków, którzy klęczeli nad rozdzielaczem, obaj obróceni tyłem do płonącej stodoły. Wybuch zaskoczył wszystkich, nikt nawet nie zauważył momentu przewracania się ściany szczytowej stodoły. Spadające cegły przysypały druha Mariana Mielcarka i druha Stanisława Mrozkowiaka. Druh Mielcarek zginął na miejscu zdarzenia – miał 29 lat, druh Mrozkowiak zmarł kilka godzin później w leszczyńskim szpitalu, nie odzyskawszy przytomności – miał 36 lat.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa