dh Stanisław Gross
Imię i nazwisko: dh Stanisław Gross
Wiek: 19
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Żabiny
Lokalizacja zdarzenia: Gralewo woj. warmińsko-mazurskie
Data zdarzenia: 12.08.1996
Data śmierci: 12.08.1996
Rodzaj zdarzenia: Pożar słomy
Opis:

Około godziny 14:00 strażacy z OSP Żabiny udali się wysłużonym starem 25 do pożaru słomy na powierzchni kilku hektarów w okolicy stacji kolejowej Gralewo. W czasie akcji strażacy zauważyli, że jeden ze strażaków przewrócił się. Okazało się, że został on porażony prądem elektrycznym z zerwanej linii energetycznej, która wywołała pożar. Strażacy podjęli próbę ratowania kolegi układając na ziemi drabinę, po której ewakuował się poszkodowany. Dwaj z nich wycofując się w zadymieniu natknęli się na zerwany przewód i zostali śmiertelnie porażeni.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa