sekc. Ryszard Pertman
Imię i nazwisko: sekc. Ryszard Pertman
Wiek: 23
Jednostka: Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
Lokalizacja zdarzenia: Luboń woj. wielkopolskie
Data zdarzenia: 25.07.2010
Data śmierci: 25.07.2010
Rodzaj zdarzenia: Nagłe zatrzymanie krążenia
Opis:

Sekcyjny Ryszard Pertman w dniu 25.07.2010 r. pełnił służbę wartowniczą na poligonie szkolnym w Luboniu wraz z dwoma innymi kadetami. Około godziny 17.50 sekcyjny Ryszard Pertman zasłabł. Dwaj kadeci rozpoczęli akcję reanimacyjną, powiadomiony został oficer dyżurny Szkoły, Komendant, a na poligon została wezwana karetka pogotowia. Akcja ratownicza została przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego. Około godziny 18.50 lekarz stwierdził zgon. W wyniku śledztwa stwierdzono, że śmierć poszkodowanego nastąpiła w wyniku ostrej niewydolności krążenia spowodowanej rozsianą zatorowością płucną, do której doszło w przebiegu kardiomiopatii przerostowej.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa