dh Ryszard Lewicki
Imię i nazwisko: dh Ryszard Lewicki
Wiek: 52
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Obrąb
Lokalizacja zdarzenia: Klewki woj. mazowieckie
Data zdarzenia: 27.11.1991
Data śmierci: 29.11.1991
Rodzaj zdarzenia: Wypadek drogowy
Opis:

Podczas powrotu z akcji gaszenia pożaru w miejscowości Szla samochód gaśniczy GBAM 2/8+8 OSP Obrąb w miejscowości Klewki zderzył się z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia samochód gaśniczy zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Druh Lewicki wypadł z samochodu, który przycisnął mu nogi. Nastąpił wyciek benzyny i zapłon. Strażacy OSP nie poszkodowani w zdarzeniu wykonali podkop aby uwolnić poszkodowanego, który uległ poparzeniom, a także miał złamaną nogę i rękę. W wyniku odniesionych obrażeń druh Lewicki zmarł w szpitalu 29.11.1991 r.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa