st. ogn. poż. Ryszard Broniecki
Imię i nazwisko: st. ogn. poż. Ryszard Broniecki

Wiek: b.d

Jednostka: Zawodowa Straż Pożarna Słupsk
Lokalizacja zdarzenia: Jezierzyce woj. pomorskie
Data zdarzenia: 06.09.1989
Data śmierci: 06.09.1989
Rodzaj zdarzenia: Pożar hali
Opis:

W Jezierzycach koło Słupska w wyniku prac remontowych zapalił się dach hali. Budynek był pozostałością po niemieckiej bazie sterowców. W chwili pożaru znajdowały się w niej magazyny herbaty. Początkowo ogień próbowano gasić od wewnątrz. Potem wykorzystywano do tego celu drabiny oraz prowadzono prace na części dachu nie objętej pożarem. W czasie akcji dach zawalił się. Do środka wpadł st. ogn. poż. Ryszard Broniecki i zginął na miejscu. Jego kolega junak Grzegorz Maksajda w ostatniej chwili odpiął się od walącej się drabiny i spadł z wysokości trzeciego piętra. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. W pożarze zostało ciężko rannych również dwóch innych strażaków.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa