asp. Michał Tomiak
Imię i nazwisko: asp. Michał Tomiak
Wiek: 22
Jednostka: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 Poznań
Lokalizacja zdarzenia: Poznań woj. wielkopolskie
Data zdarzenia: 16.06.2011
Data śmierci: 27.06.2011
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe zagrożenie
Opis:

Strażacy z JRG 7 Poznań zostali zadysponowani na budowę trasy tramwajowej. Jeden z mieszkańców miasta zauważył iskry w okolicy tymczasowego ogrodzenia placu budowy. Powiadomił on lokalny portal informacyjny, którego dziennikarze zawiadomili straż pożarną. Zachodziło prawdopodobieństwo, że ogrodzenie znajduje się pod napięciem. Strażacy obeszli teren budowy, oglądając ogrodzenie i dotykając je rękami. Nie stwierdzono zagrożenia i alarm zakwalifikowano jako fałszywy. Przed powrotem do koszar jeden ze strażaków dotknął bramy wjazdowej i został porażony przez prąd. Jak się okazało kotwy mocujące płot zostały wbite w ziemię tak, że uszkodziły kabel prowadzący do oświetlenia ulicznego. Ciężko ranny strażak został przewieziony do szpitala, w którym zmarł kilka dni później.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa