dh Adam Marek
Imię i nazwisko: dh Adam Marek
Wiek: 47
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Ligota
Lokalizacja zdarzenia: Ligota Wielka, woj. dolnośląskie
Data zdarzenia: 30.07.1994
Data śmierci: 30.07.1994
Rodzaj zdarzenia: Pożar słomy
Opis:

W pobliżu zagajnika zapaliła się słoma na polu. Istniało bardzo duże zagrożenie pobliskiego lasu pożarem. W działaniach brali udział zarówno ochotnicy z OSP, jak również mieszkańcy wsi. Przeorywano ciągnikami pola, aby zapobiec przenoszeniu się ognia, zorganizowano dostawę beczkami wody do gaszenia. Kiedy wydawało się, że pożar został ugaszony gwałtowny podmuch wiatru rozpalił na nowo tlącą się słomę. Ogień był bardzo gwałtowny i silny. Na polu stał samochód pożarniczy Żuk, na którego ratunek pobiegł Naczelnik Marek. Bardzo szybko dopadły go płomienie. Widząc to strażacy pobiegli z pomocą swojemu naczelnikowi. Było już za późno, bo krótkotrwały, ale mocny ogień dokonał oparzeń, które jak się później okazało były śmiertelne.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa