ogn. Marek Babiak
Imię i nazwisko: ogn. Marek Babiak
Wiek: 39
Jednostka: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Kłodzko
Lokalizacja zdarzenia: Kłodzko woj. dolnośląskie
Data zdarzenia: 26.08.2004
Data śmierci: 12.09.2004
Rodzaj zdarzenia: Miejscowe zagrożenie
Opis:

Zgłoszenie o podejrzeniu utonięcia w kanale Młynówka dwójki dzieci. Zostaje wysłany zastęp JRG z KP PSP w Kłodzku. Ogn. Babiak asekurowany linką strażacką wchodzi do wody i rozpoczyna poszukiwanie. W tym czasie Policja ustala, że poszukiwane dzieci są bezpieczne w domu. Po otrzymaniu potwierdzonej informacji z Policji akcja zostaje przerwana. W kolejnych dniach od tego zdarzenia zdrowie ratownika z dnia na dzień ulega pogorszeniu, trafia do szpitala. Po kilku dniach strażak umiera. Przyczyną śmierci jest zachłystowe zapalenie płuc z jednoczesnym zatruciem bakteriologicznym wywołanym brudną wodą z kanału. Strażak osierocił dwójkę dzieci.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa