st. kpt. Marcin Glinka
Imię i nazwisko: st. kpt. Marcin Glinka
Wiek: 34
Jednostka: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Lokalizacja zdarzenia: Wrocław, autostrada A8 woj. dolnośląskie
Data zdarzenia: 06.08.2022
Data śmierci: 06.08.2022
Rodzaj zdarzenia: Wypadek drogowy
Opis:

5 sierpnia 2022 w miejscowości Osła w województwie dolnośląskim doszło do dużego pożaru zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych. W akcji brało udział około 200 strażaków. Wśród nich byli funkcjonariusze z Grupy Operacyjnej Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Nad ranem 6 sierpnia, gdy wracali oni z akcji do Warszawy ich bus uderzył w bariery energochłonne na autostradzie A8 w okolicy Wrocławia. W wypadku zostało rannych 3 funkcjonariuszy PSP. Życia jednego z nich nie udało się uratować.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa