dh Leszek Płociniczak
Imię i nazwisko: dh Leszek Płociniczak
Wiek: 17
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Osieczna
Lokalizacja zdarzenia: Osieczna woj. wielkopolskie
Data zdarzenia: 22.09.1982
Data śmierci: 03.11.1982
Rodzaj zdarzenia: Pożar
Opis:

W czasie przemieszczania się i zwijania węży po ugaszeniu pożaru kiosku przy ulicy Drzeczkowskiej w miejscowości Osieczna, sekcja bojowa została potrącona przez samochód fiat 126p. Rannych zostało czterech członków jednostki OSP Osieczna. Zostali przetransportowani do szpitala. Wypadkowi ulegli druhowie: druh Marian Umiński, druh Wiesław Andrzejewski, druh Zdzisław Heliński oraz druh Leszek Płociniczak, który nie odzyskawszy przytomności zmarł po 43 dniach.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa