dh Krzysztof Michalik
Imię i nazwisko: dh Krzysztof Michalik
Wiek: 40
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Byszyce
Lokalizacja zdarzenia: Byszyce woj. małopolskie
Data zdarzenia: 15.10.2022
Data śmierci: 15.10.2022
Rodzaj zdarzenia: Wyjazd gospodarczy
Opis:

Strażacy z OSP Byszyce podczas tzw. wyjazdu gospodarczego przycinali gałęzie drzewa na terenie swojej miejscowości. Wykorzystywali do tego drabinę mechaniczną z sąsiedniej OSP. W czasie pracy z niepotwierdzonych dotąd przyczyn koszt odpiął się od drabiny i spadł na dół wraz ze strażakami z wysokości około 8 metrów. Rannych zostało dwóch strażaków. Początkowo Krzysztof Michalik był przytomny, jednak jego stan zaczął się pogarszać. Na miejsce wezwano dodatkowych strażaków i śmigłowiec LPR. Ostatecznie jego życia nie udało się uratować. Drugi strażak trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513
info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa