mł. ogn. Józef Gajda
Imię i nazwisko: mł. ogn. Józef Gajda
Wiek: 33
Jednostka: Komenda Rejonowa Straży Pożarnych Złotoryja
Lokalizacja zdarzenia: Duninów woj. dolnośląskie
Data zdarzenia: 30.04.1993
Data śmierci: 30.04.1993
Rodzaj zdarzenia: Wypadek drogowy
Opis:

W czasie jazdy do zdarzenia samochód pożarniczy nie wyhamował i uderzył w poprzedzający go inny samochód pożarniczy, który zatrzymał się przed niestrzeżonym wówczas przejazdem kolejowym. W wyniku zderzenia samochód uderzył w znak G-3 „Krzyż Św. Andrzeja”, który następnie spadł uderzając w głowę mł. ogn. Józefa Gajdę, który będąc kierującym pojazdem wychylił się z samochodu by sprawdzić co się stało. Siła spadającego znaku była na tyle duża, by wyciągnęła strażaka z pojazdu, umieszczając go pod kołami samochodu, który wciąż się toczył. Strażak zmarł na miejscu.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa