dh Joachim Drobny
Imię i nazwisko: dh Joachim Drobny
Wiek: 41
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżanowice
Lokalizacja zdarzenia: Krzyżanowice woj. śląskie
Data zdarzenia: 16.08.1996
Data śmierci: 16.08.1996
Rodzaj zdarzenia: Nagłe zatrzymanie krążenia
Opis:

W dniu 16.08.1996 r. po zadysponowaniu OSP w Krzyżanowicach do pożaru ciągnika na polu uprawnym, jednostka wyjechała ze strażnicy. W obsadzie był m.in. dh Joachim Drobny. W trakcie dojazdu, siedzący w kabinie załogi dh Joachim Drobny stracił przytomność. Zatrzymano pojazd i wyciągnięto druha z kabiny. stwierdzono u niego utratę przytomności, zanik tętna i sinienie skóry. Przystąpiono do resuscytacji. Prowadzono je do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po przyjeździe, lekarz przejął  czynności reanimacji, które prowadzone były przez ok. 5 minut, po czym stwierdził rozległy zawał serca i zgon.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa