dh Jerzy Dejnek
Imię i nazwisko: dh Jerzy Dejnek
Wiek: 61
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Czysta Dębina
Lokalizacja zdarzenia: Czysta Dębina woj. lubelskie
Data zdarzenia: 24.05.2017
Data śmierci: 24.05.2017
Rodzaj zdarzenia: Pożar budynku gospodarczego
Opis:

Po uderzeniu pioruna doszło do pożaru budynku gospodarczego w centrum wsi. Przy budynku składowane były butle z acetylenem. Jerzy Dejnek, strażak z miejscowej OSP, zatrudniony przez gminę jako etatowy kierowca-konserwator został zaalarmowany przez sąsiadów. Pobiegł do remizy, w pojedynkę wyprowadził samochód gaśniczy i pojechał na miejsce pożaru. Po dojeździe samodzielnie zaczął gasić pożar, dopiero później dołączali do niego kolejni miejscowi strażacy. Gdy na miejsce dojechały zastępy PSP z Krasnegostawu, pożar był już ugaszony. Podczas zwijania sprzętu strażak wsiadł za kierownicę i zaczął cofać. W tym momencie stracił przytomność i osunął się na fotel dowódcy. Na miejsce dotarły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Strażak został przewieziony do szpitala w Krasnymstawie, gdzie wkrótce zmarł.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa