dh Jarosław Dzienisiewicz
Imię i nazwisko: dh Jarosław Dzienisiewicz
Wiek: 53
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Raczki
Lokalizacja zdarzenia: Jankielówka woj. podlaskie
Data zdarzenia: 31.05.2013
Data śmierci: 31.05.2013
Rodzaj zdarzenia: Człowiek w studni
Opis:

Jeden z mieszkańców, schodząc do studni znajdującej się na terenie gospodarstwa, stracił przytomność i spadł do wody. Na pomoc pospieszył mu członek rodziny, który próbował wejść do studni z asekuracją. On również stracił przytomność, lecz domownicy zdołali wyciągnąć go na zewnątrz. Gdy na miejsce dotarli strażacy z najbliższej jednostki OSP, dwóch ratowników postanowiło dostać się do poszkodowanego bez asekuracji i aparatów powietrznych. Stracili przytomność, spadli do wody i utonęli. Ciała całej trójki wydobyto na powierzchnię dopiero po kilkugodzinnej trudnej akcji. Przystępując do akcji, druhowie Grzegorz Barszczewski i Jarosław Dzienisiewicz byli zapewne pod silną presją. Nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa i zignorowali jego wyraźne oznaki. Fakt, że dwie osoby już wcześniej straciły przytomność, powinien zaalarmować ich o niebezpieczeństwie. Jak się później okazało, zawartość tlenu w studni przy lustrze wody wynosiła zaledwie 8%.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa