st. sekc. Jacek Supera
Imię i nazwisko: st. sekc. Jacek Supera
Wiek: 35
Jednostka: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Brzeziny
Lokalizacja zdarzenia: Jordanów woj. łódzkie
Data zdarzenia: 24.01.2004
Data śmierci: 24.01.2004
Rodzaj zdarzenia: Pożar budynku
Opis:

Po północy strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Jordanów. Jacek Supera podczas akcji wykonywał rutynowe działania, podawał prąd wody od zewnątrz budynku. 48 minut po północy doszło do oberwania się kawałka konstrukcji, gzymsu i podmurówki. Strażak został ranny w nogę, doszło do złamania otwartego i masywnego krwotoku. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili koledzy. Po 14 minutach na miejscu pojawiła się karetka pogotowia. Strażak został przytomny przewieziony do szpitala. W dokumentacji w szpitalu zapisano, że noga znajdowała się w kałuży krwi. Jacek Supera zmarł w szpitalu o godz. 3:05, dwie godziny siedemnaście minut po wypadku. Powodem śmierci było wykrwawienie.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa