junak Grzegorz Maksajda
Imię i nazwisko: junak Grzegorz Maksajda

Wiek: b.d

Jednostka: Zawodowa Straż Pożarna Słupsk
Lokalizacja zdarzenia: Jezierzyce woj. pomorskie
Data zdarzenia: 06.09.1989
Data śmierci: 06.09.1989
Rodzaj zdarzenia: Pożar hali
Opis:

W Jezierzycach koło Słupska w wyniku prac remontowych zapalił się dach hali. Budynek był pozostałością po niemieckiej bazie sterowców. W chwili pożaru znajdowały się w niej magazyny herbaty. Początkowo ogień próbowano gasić od wewnątrz. Potem wykorzystywano do tego celu drabiny oraz prowadzono prace na części dachu nie objętej pożarem. Do środka wpadł st. ogn. poż. Ryszard Broniecki i zginął na miejscu. Jego kolega junak Grzegorz Maksajda w ostatniej chwili odpiął się od walącej się drabiny i spadł z wysokości trzeciego piętra. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. W pożarze zostało ciężko rannych również dwóch innych strażaków.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa