dh Jerzy Wojtoń
Imię i nazwisko: dh Jerzy Wojtoń
Wiek: 58
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Alwernia
Lokalizacja zdarzenia: Alwernia woj. małopolskie
Data zdarzenia: 16.03.2011
Data śmierci: 16.03.2011
Rodzaj zdarzenia: Pożar budynku
Opis:

W nocy z 6 na 7 marca 2011 roku doszło do pożaru klasztoru w Alwernii w województwie małopolskim. W trudnej akcji brało udział 150 strażaków. 16 marca na dachu klasztoru znowu zauważono pożar. Spekuluje się, że ogień został rozdmuchany przez wiatr z pozostałości po pożarze sprzed 10 dni. W czasie akcji naczelnik OSP Alwernia prawdopodobnie podczas przeszukiwania zgliszczy spadł z dachu z wysokości kilku metrów. Nikt nie widział momentu upadku. Znaleziono go nieprzytomnego na kamiennej posadzce. Pomimo natychmiastowej reanimacji nie udało się go uratować.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa