junak Dariusz Nowakowski
Imię i nazwisko: junak Dariusz Nowakowski
Wiek: 22
Jednostka: Komenda Rejonowa Straży Pożarnej w Piasecznie
Lokalizacja zdarzenia: Siedliska woj. mazowieckie
Data zdarzenia: 26.02.1991
Data śmierci: 26.02.1991
Rodzaj zdarzenia: Pożar
Opis:

W miejscowości Siedliska w powiecie piaseczyńskim doszło do pożaru stolarni. W czasie akcji doszło do dwukrotnego wybuchu pyłu drzewnego. Śmierć dwóch strażaków nastąpiła prawdopodobnie z powodu zatrucia produktami spalania. Po analizie tego pożaru w Polsce pojawiły się pierwsze nadciśnieniowe aparaty powietrzne, sygnalizatory bezruchu i nowoczesne ubrania specjalne produkcji brytyjskiej.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa