dh Bogdan Kowalczyk
Imię i nazwisko: dh Bogdan Kowalczyk
Wiek: 49
Jednostka: Ochotniczej Straży Pożarnej Skoczów
Lokalizacja zdarzenia: Ochaby woj. śląskie
Data zdarzenia: 19.04.2009
Data śmierci: 19.04.2009
Rodzaj zdarzenia: Pożar trawy
Opis:

19 kwietnia 2009 roku o godz. 14.07 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie zadysponowana została do pożaru trawy na pograniczu Ochab i Kiczyc. O godz. 14.16 – na skrzyżowaniu ulic Strażackiej, św. Marcina i Liliowej w miejscowości Ochaby, prowadzący samochód pożarniczy dh Bogdan Kowalczyk – Naczelnik OSP, w wyniku zawału mięśnia sercowego stracił panowanie nad prowadzonym samochodem uderzając w ustawione na poboczu skrzynki pocztowe i ogrodzenie posesji prywatnej. Nikt z załogi samochodu nie odniósł obrażeń, a sam pojazd uległ niewielkim uszkodzeniom – pogięty zderzak i rozszczelniona chłodnica.
Pomimo podjętej, w stosunku do poszkodowanego, bezzwłocznej i trwającej ponad 70 min. akcji reanimacyjnej, prowadzonej w pierwszym etapie przez obsadę członków samochodu bojowego OSP Ochaby pod kierownictwem Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Skoczowie, a następnie przez Zespół Ratowniczy Pogotowia Ratunkowego w Skoczowie i wsparciu wyszkolonych ratowników medycznych z OSP, nie udało się przywrócić pracy serca i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon.

Źródła:

https://wiadomosci.ox.pl/jego-ostatnia-ale-nie-skonczona-akcja,10324

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa