mł. asp. Artur Witczak
Imię i nazwisko: mł. asp. Artur Witczak
Wiek: 24
Jednostka: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Tarnowskie Góry
Lokalizacja zdarzenia: Tąpkowice DK 78 woj. śląskie
Data zdarzenia: 26.12.2001
Data śmierci: 26.12.2001
Rodzaj zdarzenia: Wypadek drogowy
Opis:

Około godziny 19:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym pomiędzy miejscowościami Tąpkowice i Celiny na drodze krajowej nr 78. Do zdarzenia wyjechali strażacy z JRG Tarnowskie Góry. Trzy kilometry przed miejsce wypadku wóz strażacki spadł ze skarpy i koziołkował. Jeden ze strażaków wypadł z kabiny i został przez nią przygnieciony. Zginął na miejscu. Rannych zostało również czterech pozostałych strażaków. Nie był to pierwszy, ani ostatni wypadek samochodu GBA Renault Midliner 4×4. Na lata zostały one owiane złą sławą, a wielu strażaków bało się nimi jeździć.

Źródła:

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa