dh Andrzej Laskowski
Imię i nazwisko: dh Andrzej Laskowski
Wiek: 24
Jednostka: Ochotnicza Straż Pożarna Redkowice
Lokalizacja zdarzenia: Chocielewko woj. pomorskie
Data zdarzenia: 08.04.1982
Data śmierci: 11.04.1982
Rodzaj zdarzenia: Pożar lasu
Opis:

W dniu 8 kwietnia 1982 r., ok. godziny 14:00, OSP w Redkowicach zostaje zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Chocielewko, gmina Nowa Wieś Lęborska. Podczas działań gaśniczych druh Andrzej Laskowski na skutek upadku doznał ciężkiego urazu głowy. Natychmiast po wypadku zostaje transportowany przez kolegów samochodem pożarniczym do szpitala. W miejscowości Nowa Wieś Lęborska zostaje przekazany zespołowi karetki pogotowia, który wyjechał na spotkanie z poszkodowanym strażakiem. Następnie druh Andrzej Laskowski został przewieziony do lęborskiego szpitala, gdzie w dniu 11 kwietnia 1982 r. umiera na skutek urazu głowy którego doznał. Druh Andrzej Laskowski pośmiertnie został odznaczony Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa