str. Adolf Stabla
Imię i nazwisko: str. Adolf Stabla
Wiek: 23
Jednostka: Powiatowa Komenda Straży Pożarnych w Wodzisławiu Śląskim
Lokalizacja zdarzenia: Turza Śląska woj. śląskie
Data zdarzenia: dokładna data nie jest znana
Rok zdarzenia: 1959
Data śmierci: 26.11.1959
Rodzaj zdarzenia: Wypadek drogowy
Opis:

W listopadzie 1959 roku, Adolf Stabla podczas służby prowadził samochód pożarniczy, transportujący przyczepę. W miejscowości Turza Śl. samochód ugrzązł na poboczu drogi. W trakcie działań związanych z próbą wyciągnięcia samochodu, Adolf Stabla został potrącony przez nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód osobowy. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala miejskiego w Wodzisławiu Śl. Wskutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu w dniu 26 listopada 1959 roku, mając 23 lata. Pogrzeb odbył się 29 listopada 1959 roku.

Lista jest ciągle uzupełniana. Wymaga to wielu godzin poświęconych na poszukiwanie informacji. Jeśli masz informacje, choćby szczątkowe o jakimś strażaku, który zginął w związku z pełnieniem przez niego służby napisz nam o tym. Opisy zostały przygotowane z najwyższą starannością, ale wiemy, że mogą zawierać błędy. Jeśli znajdziesz jakąś nieścisłość powiadom nas o tym. info@firetrap.pl

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa