Obsługa i wykorzystanie detektorów

Częścią z zadań strażaków są akcje, w których przychodzi działać w atmosferze, która może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Gazy potrafią być śmiertelną pułapką dla cywili i ratowników, którzy idą im na pomoc.

Sprzęt pomiarowy, taki jak mierniki wielogazowe i jednogazowe staje się powoli standardem w wielu jednostkach. Samo posiadanie takiego sprzętu nie daje gwarancji, że strażak będzie umiał użyć go poprawnie i zinterpretować jego wskazania.

Szkolenie przygotowuje strażaków do działania z detektorami wielogazowymi. Omówimy najpopularniejsze typy działań, w których możecie spotkać się z obecnością tlenku węgla, niskim poziomem tlenu, gazami wybuchowymi, siarkowodorem.

Szkolenie opiera się o studium przypadku. Na podstawie realnych akcji opowiemy nie tylko, w jaki sposób posługiwać się detektorami, ale również jaką ochronę osobistą zastosować np. podczas działań w studni lub podejrzenia tlenku węgla.

Omówimy proces rozpoznania przez pierwszy zastęp na miejscu, włączanie detektora, odczytywanie jego wskazań i postępowanie w każdym z przypadków. Możemy podpowiedzieć Wam przy zakupie detektorów, uwzględniając Wasz rejon działania i występujące w nim zagrożenia.

Pokażemy, w jaki sposób dbać o detektor, by go nie uszkodzić. Wytłumaczmy, na czym polegają okresowe kalibracje, poznacie detektory, których nie trzeba kalibrować.

Czas trwania
Około 4 godziny zegarowe

Liczebność grupy
Do 20 osób

Miejsce
Szkolenie prowadzone z dojazdem do jednostki

Cena
5000 zł grupa do 20 osób

Zapisy
info@firetrap.pl