Zakładanie aparatu film

W jednym z poprzednich artykułów przybliżyliśmy Wam technikę zakładania aparatu powietrznego zamontowanego w kabinie pojazdu. Pamiętaj! Zakładanie aparatu w czasie dojazdu jest bezpieczne! Warunkiem jest używanie pasów bezpieczeństwa. W naszej ankiecie na grupie 1321 strażaków aż 42% z nich zaznaczyło, że powodem niezapinania pasów jest to, że nie są oni w stanie założyć aparatu powietrznego w czasie dojazdu będąc zapiętymi w pasy.
To nieprawda i to jeden z mitów, który chcemy obalić.

W tej samej ankiecie 70% strażaków przyznało, że nadal zakłada aparat powietrzny pomimo tego, że teoretycznie jest to zabronione podczas jazdy.
Skoro i tak większość strażaków zakłada aparat powietrzny podczas jazdy, to niech robią to w najbezpieczniejszy sposób, czyli z jednoczesnym używaniem pasów bezpieczeństwa!

Zakładanie aparatu powietrznego zamontowanego w oparciu fotela jest możliwe i bezpieczne. Pokazujemy to na poniższym filmie. Film jest dodatkiem do książki “Zarządzanie powietrzem w działaniach straży pożarnej”.

Nadjeżdżają #Ratopasy

FIRETRAP.PL

FireTrap.pl powstał z myślą o przekazywaniu wiedzy w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Naszym mottem jest: "Ćwicz tak jak będziesz działać, działaj tak jak ćwiczyłeś". Na pierwszym miejscu stawiamy zapewnienie bezpieczeństwa strażakom, bez względu na to gdzie służą i jakie zadania wykonują.

Skontaktuj się z nami

tel.: +48 696 075 513

Gdy prowadzimy szkolenia ciężko nam odebrać telefon. Dlatego polecamy kontaktować się pisząc na adres:

info@firetrap.pl

Nasze centrum szkoleniowe:
ul. Kosmatki 12, 03-982 Warszawa